Apie keliones ir nuomą

0

Apie keliones ir nuomą

Mikroautobusų galimybės yra ribotos, jei talpina 8 žmones ar 12 reiškia, kad daugiau ir nesutalpins, nebent vieną vietą užleis vairuotojas. Todėl važiuojant grupėmis į ekskursiją visada privalu atidžiai rinktis nuomojamą transportą.

Mikroautobusų nuoma

apie keliones

Kartą mūsų mokyklos viena iš mokytojų nusprendė organizuoti netradicinę pamoką ir suplanavo mums kelionę autobusų į Klaipėdos jūrų muziejų. Būdami dar tik penktokais progimnazijoje labai apsidžiaugėme, juk pamokų nebus. Tiesa, tėvams ne visiems patiko, tai yra ne visų klasiokų tėvams, nes reikėjo mestis po 20 eurų. Mūsų klasę sudaro 27 vaikai, tai nesunku paskaičiuoti, kiek kainuoja mikroautobuso nuoma, apie 200-250 eurų. Tiesa, iš tų pinigų turėjome eiti pavalgyti į kavinę kai “prisišvartuosime” jūriniame mieste.

Taigi, važiuojant į Klaipėda mokytojos paprašėme papasakoti kaip ji organizavo transporto nuomą ir kiek ji kainavo. Mokytoja atsakė, kad tai gali būti neįdomu, gal pakalbėkime apie ką nors įdomaus, bet mes buvome įkyrūs, todėl mokytoja sutiko pasidalinti nuomos paieškos subtilybėmis.

Internetas nuomos paieškai

Kaip žinote, internetas yra visagalis, pradėjo savo istoriją mokytoja, apie keliones ir tinkantį transportą galima rasti labai daug informacijos. Įsijungusi kompiuterį pradėjau ieškoti paslaugos, kuri būtų panaši į mums tinkančią ir atitiktų mūsų reikalavimus, talpintų apie 29 vaikus. Suvedusi Google paieškos sistemoje frazę pasiūlymui su mikroautobusu nuoma Vilniuje, paspaudusi “enter” mygtuką gavau begales pasiūlymų. Pradėjau domėtis, mane gi domino ne tik autobusiuko nuoma, pradėjo mus mokyti mokytoja, bet svarbi buvo ir nuomos kaina. Taigi, peržvelgusi kelis internetinius puslapius susidariau bendrą nuomos kainos vidurkį, jis siekė apie 200-300 eurų. Vieni siūlė brangiau su tam tikromis papildomomis paslaugomis, kiti gi siūlė pigiau, bet be paslaugų, kurių gal būt mums būtų prireikė kelionės iš Vilniaus į Klaipėdą metu.

Nuomos kainos atradimas

Televizoriaus ir mp3 grotuvų mums nereikėjo salone, kas taip pat prisideda prie nuomos kainos, tad praleidusi kelis puslapius pratęsiau mikriuko paieškas nuomai. Po peržvelgtų kokių tai 10-50 internetinių puslapių aptikau gan patrauklią svetainę, kurioje viskas buvo išdėstyta aiškiai, suprantamai ir konkrečiai, kalbu apie informaciją, patikslino mokytoja. Atradau ir kainų sąrašą, kuris “nesikandžiojo”, tai ištarusi mokytoja nusišypsojo. Nepatikėsite, mes klausėmės lyg ir paprastos istorijos apie mikroautobuso nuomą, bet visi buvome ištempę ausis, lyg drambliai prieš puolimą 🙂

Atradimas

Tame puslapyje, tęsė mokytoja, buvo parašyta, kad siūlomas nuomai mikroautobusas yra 29 vietų, ko mums ir reikėjo. Beliko tik išsiaiškinti jo nuomos kainą ir sąlygas nuomai. Suprantama, kad vairuoti mikroautobuso negalėjau, o kas prižiūrės jus, pasakė mokytoja ir mums nusišypsojo. Iškarto mikroautobuso salone kilo mokinių “klegesys”, kad mes geri, Jūsų klausome, matote… O mokytoja tik nusišypsojo ir patylėjo. Kai nurimome, mokytoja pratęsė istoriją ir priėjo prie nuomos kainos paieškos tame puslapyje, prie kurio prisijungė. Paspaudusi mygtuką kaina patekau į didelį jų sąrašą, pradėjau ieškoti ir maršruto, kurio kaina mane ir domino. Netrukus radau maršrutą ir kainą, nustebau, nes ten buvo parašyta itin maža kaina, iš to 200-300 eurų vidurkio, iš Vilniaus į Klaipėdą ir atgal radau už 175 eurus. Mistika, pagalvojau ir surinkusi numerį paskambinau vežėjams.

Priemoka prie nuomos

Atsiliepęs vyriškis mane patikino, kad jokios apgaulės nėra, kad tuo maršrutu mikroautobuso kaina yra 175 eurai, tik + reikės sumokėti mikroautobuso vienos dienos nuomos kainą, pasakė pašnekovas ir nutilo, pagalvojau, kad nutrūko ryšys, pertraukė mintį mokytoja, bet po kurios tai akimirkos vyriškis vėl prakalbo ir pasakė, kad atsiprašantis, nes pamelavo. Pasirodo, kad tie 175 eurai už nuomą jau yra galutinė suma, todėl mums nebereikės primokėti jokio nuomos mokesčio už dieną.

Taigi, tai tiek apie keliones, tiksliau apie vieną iš jų. Kol mokytoja pasakojo moksleiviams įdomią istoriją mes privažiavome perkėlą į Smiltinę, persikėlėme ir smagiai apžiūrėjome jūrų muziejų. O grįžus į Vilnių, likusius pinigus iš po kelionės grąžino tėvams, kurie liko patenkinti, kad dalis pinigų saugiai sugrįžo kartu su vaikais.

Nebijokite nuomotis mikroautobusų, jie gelbėja visai atvejais ir nėra taip brangu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Share.

About Author

Comments are closed.